Udany Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Kościerzynie Wielkim

Data: 26-06-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Turniej juz drugi raz zorganizowało KGW Kościerzyn Wielki W miniony weekend ciekawych wydarzeń dla mieszkańców gmin powiatu pilskiego znowu nie brakowało, wiele z nich tradycyjnie wsparł Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile.

W niedzielę odbył się niezwykle ciekawy II Turniej Kół Gospodyń Wiejskich zorganizowany przez KGW Kościerzyn Wielki. Wydarzenie drugi rok z rzędu było zorganizowane z rozmachem. Z zaproszenia skorzystały KGW nie tylko z Gmina Wyrzysk, ale także z Gminy Łobżenica, Gminy Białośliwie i Gminy Kaczory.

Turniej dostarczył wiele emocji i dobrej zabawy. Uczestnicy zmagają się w przeróżnych konkurencjach np. rzut kaloszem, bieg z małą taczką wypełnioną ziemniakami, w „chodzie gąsienicy w tunelu”. W tym turnieju sportowa rywalizacja połączona jest z dużym humorem. Warto dodać, że turniej wygrała  drużyna KGW „Glestorki” z Sołectwa Glesno.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulował Eligiusz Komarowski oraz Iwona Schulz radna Rady Powiatu w Pile z okręgu Wyrzysk.
- Wszyscy byliście naprawdę świetni, ogromne również brawa dla panów, których w drużynach KGW także nie brakowało. Wydarzenie organizowane przez KGW Kościerzyn Wielki ma duży wymiar integracyjny. To nie tylko piknik dla mieszkańców, to wspólna zabawa, poznawanie się, wymiana doświadczeń. Gratuluję – powiedział starosta.