Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Data: 23-06-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 23 czerwca w Centrum Powiatowym ISKRA w Pile odbyła się uroczystość Powiatowego Zakończenia Roku Szkolnego 2022/2023. Wyróżniającym się uczniom tradycyjnie wręczono Stypendia Starosty Pilskiego.

Rok szkolny w15 szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski ukończyło łącznie 5390  uczniów, w tym  887 uczniów klas maturalnych, którzy już 28 kwietnia ukończyli naukę. W piątek 23 czerwca, naukę zakończyli uczniowie pozostałych klas - w sumie 4503 osób.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego obecne były poczty sztandarowe szkół, uczniowie, nauczyciele. Uczniom i nauczycielom gratulował Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
- Gratuluję Wam ukończenia roku szkolnego. Wysiłek, który włożyliście w naukę, z pewnością będzie procentował w przyszłości. Dziękuję gronu pedagogicznemu, za pracę, którą włożyli w edukację i wychowanie uczniów. Życzę wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji - powiedział.

Powiatowe zakończenie roku szkolnego było także okazją do wręczenia stypendiów Starosty Pilskiego za sukcesy w nauce, sportowe i artystyczne. Otrzymało je łącznie 47 uczniów. Stypendia wręczał wicestarosta Arkadiusz Kubich oraz Emilia Załachowska, członek Zarządu Powiatu w Pile.