Umowa na dofinansowanie modernizacji ulicy Okólnej w Pile

Data: 20-06-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

podisanie umowy z Wojewodą Wielkpolskim na dofinansowanie remontu ul. Okólnej  19 czerwca w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski razem z Krzysztofem Sadowskim, etatowym członkiem Zarządu Powiatu w Pile podpisali umowę z Wojewodą Wielkopolskim Michałem Zielińskim na dofinansowanie modernizacji ulicy Okólnej w Pile.

Droga ta jest droga powiatową i od marca trwa już jej remont. Dofinansowanie w wysokości 1 119 670 zł Powiat Pilski pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Stanowi ono 80 procent wartości inwestycji.

Przypomnijmy, że modernizację ul. Okólnej wykonuje konsorcjum: ASTA – BUD P.S.A – lider oraz ASTA – GROUP sp. z o.o. Remont jest gruntowny, obejmuje m.in. wymianę nawierzchni, przebudowę skrzyżowania z ul. Grabową, budowę nowych chodników, zjazdów do posesji. Koniec prac zaplanowano we wrześniu.