Konkurs „O Złote Pióro” rozstrzygnięty. Brawa dla laureatów

Data: 07-06-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

relacja z wręczenia nagród laureatom konkursu literackiego w MDK ISKRA w Pile W Młodzieżowym Domu Kultury ISKRA w Pile wręczono nagrody laureatom XIX Regionalnego Konkursu Literackiego “O Złote Pióro”  “Od magii świata do magii słowa”- Piła ’2023.

Konkurs  organizowany był przez MDK „Iskra” w Pile wspólnie z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Pantaleona Szumana w Pile, przy współudziale Fundacji Literackiej im. Agnieszki Bartol i Wydawnictwa Media Zet. Patronat Honorowy nad konkursem objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, który ufundował nagrody główne dla laureatów.

W tym roku na konkurs wpłynęło aż 165 utworów pisanych wierszem i prozą, od 41 uczestników. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i w kategorii – studenci.

- Uważam, że z każdym rokiem poziom tego konkursu rośnie. Prace są na wysokim poziomie i nie jest łatwo wybrać te najlepsze. Należy docenić to, że nadal jest wielu młodych i wrażliwych ludzi, którzy doskonale posługują się słowem i potrafią swoje myśli pięknie formułować, często posługując się metaforą. Wśród nagrodzonych w naszych konkursie jest wiele osób, które zdobywały już nagrody, także w ogólnopolskich konkursach – mówi Zuzanna Przeworska, prowadząca w MDK Iskra w Pile klub poetycki Pegazik i właścicielka Media Zet, która wraz z Henrykiem Liszkiewiczem, poeta i prozaikiem, zasiadała w jury.

Na uroczystość wręczenia nagród przybyli laureaci wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Gratulacje wszystkim uczestnikom złożył Krzysztof Sadowski, członek Zarządu Powiatu w Pile.
- Dzisiejsze wydarzenie jest prawdziwym świętem słowa. Nie jest łatwo w dzisiejszych czasach tworzyć, zwłaszcza, że może się wydawać, że już wszystko zostało napisane. Wy, młodzi twórcy przełamujecie ten stereotyp, posiadając pasję pisania. W imieniu swoim, jak i pana starosty Eligiusza Komarowskiego, dziękuję za udział w konkursie oraz wszystkim jego organizatorom – powiedział.

Laureatom pogratulował także Marian Madej, radny Rady Powiatu w Pile:
-  Jestem niezwykle dumny, że w Powiecie Pilskim mamy tak uzdolnionych poetów. Wasza twórczość porusza ważne tematy, ukazuje bogactwo ludzkich doświadczeń i inspiruje do refleksji. Życzę Wam dalszych sukcesów w waszej twórczości literackiej.
Pióra da laueratów ufunodwało Powiat Pilski- Starostwo powiatwe, a konkurs odby

Laureaci:
SZKOŁY PODSTAWOWE:
ZŁOTE PIÓRO Milena Dawidziuk z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pile

II nagroda ex aequo:
-Barbara Kotula z Piły
-Julia Basińska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pile

III nagroda ex aequo:
- Amelia Palicka ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w  Pile
- Zofia Marta Przybył ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w  Pile
- Piotr Drzazga ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wysokiej.

SZKOŁY ŚREDNIE
ZŁOTE PIÓRO - Marika Pytlarz, LO im. Marii Skłodowskiej - Curie  w Pile

II miejsce ex aequo:
Zuzanna Pawlak, Zespół Szkół Budowlanych w Pile
Wiktor Bielecki, Zespół Szkół im. Staszica w Pile

III miejsce ex aequo:
Maja Wygrzywalska
Patrycja Nowak, Zespół Szkół  Ekonomicznych Piła.

STUDENCI:
ZŁOTE PIÓRO – Zuzanna Golec, studentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu

II miejsce ex aequo:
- Andrzej Rubik – student pedagogiki na Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
- Aleksandra Wojciechowska – studentka pedagogiki na Akademii Nauk Stosowanych w Pile im. Stanisława Staszica.

Nagroda Specjalna ufundowana przez Fundację Literacką im. Agnieszki Bartol - Barbara Kotula.