Festyn na 30-lecie parafii p.w. św. Rafała Kalinowskiego w Pile

Data: 05-06-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Relacja z festynu parafialnego na osiedlu Zielona Dolina w Pile Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego na osiedlu Zielona Dolina obchodziła piękny jubileusz 30-lecia. Z tej okazji przy kościele odbył się już XVII festyn parafialny, który zgromadził liczną społeczność  parafii.

Tradycyjnie nie zabrakło atrakcji dla dzieci, konkursów, zabaw, pokazów sportowych. Odbyły się także biegi dla dzieci, młodzieży i dorosłych pod Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Podczas festynu prowadzono konkursy i licytacje, można było także kupić „cegiełkę” z niespodzianką na rzecz dokończenia budowy kościoła. Zresztą społeczność parafii była już aktywna na wiele dni przed festynem i w mediach społecznościowych również prowadziła ciekawe licytacje.

Nie zabrakło wielu pyszności dla wszystkich i urodzinowego tortu. Grała muzyka, pogoda i humory dopisały. Naprawdę zaangażowanie wiernych w organizację festynu, jak i budowę świątyni, jest godne podziwu.

Gratulacje ks. Proboszczowi Mieczysławowi Dzikowskiemu z okazji 30-lecia parafii oraz wszystkim wiernym złożył Krzysztof Pabich, radny Rady Powiatu w Pile.
- Jako Powiat Pilski podziwiamy Wasze działania i wspieramy. Tworzycie bardzo zgraną i oddaną wspólnotę. Składam Wam najserdeczniejsze życzenia z okazji pięknego jubileuszu. Bądźcie zawsze tak otwarci i pełni serca - mówił.

Organizację festynu wsparł Powiat Pilski-Starostwo Powiatowe w Pile.