Powiat wsparł kolejne stowarzyszenia i kluby sportowe

Data: 04-04-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat wsparł kolejne stowarzyszenia i kluby sportowe Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski podpisali kolejne umowy z 9 stowarzyszeniami, które otrzymają dotacje na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej.

Kluby, którym przekazano środki finansowe, działają w różnych dyscyplinach sportowych, które warto wspierać: lekkoatletyka, piłka siatkowa, piłka nożna, strzelectwo, szybownictwa czy wędkarstwo.
- Wszystkie włączają w szkolenia dzieci i młodzież, organizują również dla nich ciekawe zawody i wydarzenia. To bardzo dobrze zainwestowane pieniądze, w zdrowie i kondycję młodego pokolenia - mówi starosta Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Wśród klubów znalazły się:
Aeroklub Ziemi Pilskiej
Ludowy Zespół Sportowy Jedność Łobżenica
Ludowy Zespół Sportowy Sokół Kościerzyn Wielki
Okręg Nadnotecki Polskiego Związku Wędkarskiego
Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej
Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Volley Piła
Strzelecki Klub Sportowy „Inter-Continental” Piła
Klub Sportowy Futsal Powiat Pilski
Klub Sportowy Gwardia Piła.

W tym roku władze Powiatu Pilskiego podpisały już 42 umowy z 35 klubami i stowarzyszeniami na wsparcie działań w zakresie kultury fizycznej.