Współpraca ZS w Łobżenicy z lokalną firmą SERWISPALET

Data: 03-03-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Współpraca ZS w Łobżenicy z lokalną firmą SERWISPALET Zespół Szkół w Łobżenicy będzie współpracował z firmą SERWISPALET w Wiktorówku, w której uczniowie ze Szkoły Branżowej I Stopnia będą mogli odbywać zawodowe praktyki, a najlepsi otrzymać stypendium.  
 
Trójstronne porozumienie o objęcie szkoły patronatem podpisali: Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Arkadiusz Kubich wicestarosta pilski, Mariola Nosek, dyrektor szkoły oraz Piotr Poziomski, właściciel firmy. Dzięki porozumieniu uczniowie będą mieli możliwość zdobycia nowych umiejętności, poznają specyfikę funkcjonowania zakładu, a w przyszłości także będą mogli zrealizować obowiązkowe przygotowanie do zawodu w formie praktyk u pracodawcy, a najlepsi absolwenci również podjąć pracę.
Firma deklaruje również wsparcie finansowe, inicjowanie konkursów i realizację różnych ciekawych działań dla uczniów. Najlepsi uczniowie szkoły branżowej będą mieli możliwość uzyskania stypendium.
 
- To dla wielu duża szansa. Nawet w tak niedużej szkole jak Wasza są dobre warunki do nauki i warto z nich korzystać – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.
 
Firma SERWISPALET w Wiktorówku istnieje na rynku od 2006 roku, prężnie się rozwija. Specjalizuje się w zakresie usług przerobu drewna i produktów drewnianych oraz drewnopochodnych. Głównym profilem działalności jest produkcja palet i opakowań przemysłowych orz ich dystrybucja.
Zapisz się na newsletter