Powiat Pilski najlepszy w kraju! Wszyscy możemy być dumni

Data: 22-02-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat Pilski najlepszy w kraju! Wszyscy możemy być dumni Powiat Pilski drugi rok z rzędu najlepszym powiatem w kraju w Ogólnopolskim Rankingu Związku Powiatów Polskich za rok 2022!
Jako lider rankingu Powiat Pilski otrzymał dwa prestiżowe tytuły: „Dobry Polski Samorząd 2022” oraz „Super Powiat 2022”. W ubiegłym roku zostaliśmy liderem za działania podjęte w 2021 roku. W 2022 roku nie tylko zachowaliśmy wysoki poziom naszych działań, ale jeszcze wyżej podnieśliśmy poprzeczkę.

- Zwycięstwo w tym rankingu, który jest bezpłatny i wyłącznie merytoryczny, w którym liczą się jedynie twarde dane ze zrealizowanych działań, to ogromna satysfakcja i wynik ciężkiej pracy moich współpracowników z Zarządu Powiatu w Pile, Starostwa Powiatowego, wszystkich placówek prowadzonych przez Powiat Pilski. To również wsparcie radnych Rady Powiatu w Pile oraz wynik wspaniałej i ciężkiej pracy oraz aktywności mieszkańców gmin powiatu pilskiego. Dzisiaj jest okazja, aby Wam wszystkim podziękować – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Zwycięstwo w rankingu to nie tylko prestiż, czy budowanie dobrej marki, to podsumowanie działań, które mają realny wpływ na podniesienie komfortu życia mieszkańców. To liczba inwestycji, zrealizowanych programów społecznych, w ochronie zdrowia, oświatowych oraz pozyskanych na nie pieniędzy, to także wzrost jakości obsługi mieszkańców, wdrożenie nowoczesnych technologii, które ułatwiają kontakt i realizację spraw w urzędzie. Kryteriów, które oceniają niezależni eksperci ZPP jest ponad 60, a każde działanie jest osobno punktowane.

Powiat Pilski został skategoryzowany w grupie powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców. Zdobył łącznie aż 75 200 punktów, jeszcze więcej niż w 2021 r.,  wyprzedzając bezpośrednio powiat kartuski (68344 pkt.) i powiat kielecki (67969 pkt.) Pierwszą dziesiątkę w rankingu zamyka powiat kłodzki (54228 pkt.).

- Cieszę się, że jako radni przyczyniliśmy się do tego sukcesu, wspierając wiele inicjatyw Zarządu Powiatu, tak pożytecznych dla mieszkańców. To wynik naszej dobrej współpracy. Najważniejsze, aby nam nie przeszkadzać – przyznała Magdalena Zgiep-Porzucek, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Pile.

- W ubiegłym roku zdobyliśmy pierwsze miejsce. Jako sportowiec wiem, że trudno jest utrzymać pozycję lidera. Tymczasem poprawiliśmy jeszcze swój wynik o ok. 2 tysiące  punktów, więc tym bardziej sukces ten nas cieszy – wyznał z kolei Krzysztof Pabich, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile.

Wszystkim pracownikom za ich trud włożony w ciężką pracę na rzecz mieszkańców dziękuje  również Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski oraz Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

Kryteria, które oceniają eksperci zgrupowane są w 11 grupach tematycznych:
- działania proinwestycyjne i prorozwojowe;
- rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego;
- rozwój społeczeństwa informacyjnego;
- rozwój społeczeństwa obywatelskiego;
- umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji;
- promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej;
- promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu;
- wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej;
- promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych;
- współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

Patronat nad Ogólnopolskim Rankingiem Powiatów i Miast na prawach powiatu sprawują:
Dziennik Warto Wiedzieć, portal Prawo.pl, Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska oraz Magazyn Gospodarczy Rynek Inwestycji.