Powiat Pilski ponownie najlepszym powiatem w kraju!

Data: 22-02-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat Pilski ponownie najlepszym powiatem w kraju!
- Mam ogromną przyjemność poinformować mieszkańców, że Powiat Pilski drugi rok z rzędu został uznany za najlepszy powiat w kraju w Ogólnopolskim Rankingu Związku Powiatów polskich 2022! Tym samym otrzymaliśmy dwa prestiżowe tytuły: „Dobry Polski Samorząd” oraz „Super Powiat” -  informuje Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

To wspaniała wiadomość, która pokazuje, że nasz powiat ma wiele do zaoferowania i zajmuje zasłużone miejsce wśród innych samorządów w Polsce.

- Moja duma jest tym większa, że ranking jest bezpłatny i w całości podlega tylko merytorycznej ocenie. Eksperci ze Zwiazku Powiatów Polskich oceniają samorządy według kryteriów zgrupowanych w 11 grupach tematycznych. Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie ciężka praca moich współpracowników, radnych, mieszkańców gmin powiatu, a także działań podejmowanych na rzecz rozwoju i integracji społecznej - dodaje starosta.

W ostatnim roku, podobnie jak w latach poprzednich, w gminach powiatu pilskiego poczyniono wiele inwestycji, które przyczyniły się do poprawy infrastruktury drogowej, oświatowej, poziomu świadczeń w ochronie zdrowia. To wszystko przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców. Warto również pamiętać o wsparciu dla klubów sportowych, stowarzyszeń oraz imprez kulturalnych, jakie otrzymują mieszkańcy, co przyczynia się do zwiększenia integracji i dobrej atmosfery.

- Dzięki temu gminy powiatu pilskiego są miejscem, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie i w pełni korzystać z życia. Dziękuję wszystkim zaangażowanym i pracującym na rzecz rozwoju naszego powiatu oraz gratuluję wszystkim mieszkańcom - podsumowuje starosta Eligiusz Komarowski.

Patronat nad Ogólnopolskim Rankingiem Powiatów i Miast na prawach powiatu sprawują: Dziennik Warto Wiedzieć, portal Prawo.pl, Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska oraz Magazyn Gospodarczy Rynek Inwestycji.