Seniorzy lotnictwa wojskowego dołączyli do UTW w Pile

Data: 21-02-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Seniorzy lotnictwa wojskowego dołączyli do UTW w Pile  Członkowie Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP Oddziału w Pile dołączyli do grona słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To było ważne wydarzenie, któremu towarzyszyła uroczysta oprawa.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile w ubiegłym roku obchodził jubileusz 20-lecia. To niezwykle aktywnie działające stowarzyszenie, które obecnie skupia już 270 słuchaczy z gmin powiatu pilskiego. Ma niezwykle bogatą ofertę edukacyjną, kulturalną i rekreacyjną dla seniorów. To ciekawe wykłady, spotkania tematyczne, sekcje rozwijające pasje oraz wyjazdy krajoznawcze.

Seniorzy lotnictwa mają również ciekawą ofertę dla słuchaczy, przede wszystkim podejmują liczne działania na rzecz promocji bogatej tradycji lotniczej Piły, są to spotkania okolicznościowe, pogadanki z młodzieżą szkolną, zgromadzili również cenne pamiątki po ponad 50-letniej historii stacjonowania w Pile jednostek lotniczych.

Porozumienie o zasadach współpracy podpisali Bogumiła Cybulska, prezes UTW w Pile oraz płk Jan Ficerman, prezes SSLW RP Oddziału w Pile.
- Byłem uczestnikiem tego ważnego wydarzenia. To znaczne wzmocnienie sił – dla każdej ze stron. Lepiej się łączyć niż dzielić. Życzę Wam samych sukcesów – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Gratulacje słuchaczom złożył również Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, także obecny na uroczystości.