Konwent partnerskich powiatów

Data: 21-02-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Konwent partnerskich powiatów
16 lutego odbył się konwent samorządowy władz powiatu pilskiego z partnerskim powiatem Schwalm - Eder w Niemczech. W konwencie uczestniczyli m.in.: strarosta pilski Eligiusz Komarowski i wicestarosta Arkadiusz Kubich oraz starosta powiatu Schwalm-Eder Winfried Becker. Głównym tematem spotkania była organizacja strażackiego obozu szkoleniowego dla dzieci z obydwu powiatów.

- W ubiegłym roku zorganizowaliśmy obóz szkoleniowy dla młodzieżowych drużyn strażackich, w którym uczestniczyło blisko 40 dzieci ze wszystkich gmin naszego powiatu. Dodatkowo, nasi niemieccy partnerzy zaprosili 15-osobową grupę młodych strażaków do siebie. W tym roku chcielibyśmy zorganizować na terenie powiatu pilskiego polsko-niemiecki obóz, podczas którego młodzież z obu krajów mogłaby się lepiej poznać. Widząc ogromną przychylność naszych partnerów z powiatu Schwalm-Eder oraz Komendanta Powiatowego PSP w Pile, jestem przekonany, że przedsięwzięcie będzie miało wyjątkowy wymiar – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Szczegóły dotyczące wydarzenia będą omawiane przez starostę Eligiusza Komarowskiego i starostę powiatu Schwalm-Eder Winfrieda Beckera jeszcze osobiście pod koniec maja, kiedy to delegacja samorządowców z Niemiec gościć będzie w powiecie pilskim.