Koncert kolęd polsko-ukraińskich

Data: 05-01-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Koncert kolęd polsko-ukraińskich Już w niedzielę 8 stycznia, a więc w drugi dzień świąt prawosławnych odbędzie się charytatywny koncert kolęd polsko-ukraińskich.

Zaśpiewają między innymi ukraińscy muzycy jazzowi, którzy znaleźli schronienie w Chodzieży, pilscy artyści oraz grupa dzieci znajdująca się pod opieką Stowarzyszenia Agama.

W czasie koncertu będzie można poznać tradycyjne ukraińskie potrawy świąteczne czy kupić kalendarz – cegiełkę na remont świetlicy dla dzieci z rodzin uchodźczych. Starostwo Powiatowe w Pile udostępniło ją na preferencyjnych warunkach w naszym budynku przy alei Wojska Polskiego.

Koncert rozpocznie się w niedzielę o godzinie 18 w Młodzieżowym Domu Kultury ISKRA w Pile przy ulicy Okrzei. Organizatorami wydarzenia, które Starosta Pilski Eligiusz Komarowski objął honorowym patronatem, są Stowarzyszenie Agama i grupa Pilanie Ukrainie, w ramach cyklu „Spotkajmy się...".