Konwent poświęcony wydarzeniom kulturalnym w 2023 roku

Data: 27-12-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Konwent poświęcony wydarzeniom kulturalnym w 2023 roku 21 grudnia br. odbył się konwent lokalny zorganizowany przez samorząd Powiatu Pilskiego z udziałem wójtów i burmistrzów, dyrektorów gminnych domów kultury oraz innych przedstawicieli urzędów odpowiedzialnych za działania w zakresie kultury w gminach powiatu pilskiego.  

- Chcieliśmy się z Państwem spotkać, aby ustalić kalendarz imprez na rok 2023, zwłaszcza w zakresie tych wydarzeń, które wspólnie będziemy finansować. W ramach dotacji, tylko w ubiegłym roku wsparliśmy 20 różnych inicjatyw, mających na celu głównie integrację społeczności danej gminy i powiatu pilskiego, pomagających też zachować specyfikę danego regionu i pielęgnować lokalne zwyczaje i tradycje. Wspomagamy też gminy w zakresie udostępnienia naszej mobilnej sceny. W 2023 roku chcemy kontynuować tę współpracę – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Podczas spotkania ustalono też harmonogram dożynek gminnych. 3 września 2023 r. odbędą się w Pile Dożynki Powiatowe, które zakończą cykl obchodów dożynkowych w powiecie pilskim.
 
Zapisz się na newsletter