Tradycyjna wigilia wiejska z jasełkami w Ługach Ujskich

Data: 23-12-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Tradycyjna wigilia wiejska z jasełkami w Ługach Ujskich Wigilia w sali wiejskiej w Ługach Ujskich – to było przepiękne wydarzenie zorganizowane przez miejscowe Koło Godyń Wiejskich z udziałem dzieci z tej miejscowości, które przedstawiły jasełkowe widowisko.   

Tradycja przedstawień jasełkowych w okresie świat i nowego roku jest mocno zakorzeniona w polskiej tradycji. Doskonale zdają sobie z tego sprawę członkinie KGW w Ługach Ujskich, które zresztą działają niezwykle aktywnie na rzecz integracji mieszkańców, organizując dla nich wiele wydarzeń.

Spotkanie świąteczne i jasełka były znakomicie przygotowane. Na spotkanie zostali także zaproszeni  Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile, radny z okręgu Ujście i Szydłowo. Złożyli wszystkim życzenia świąteczno-noworoczne i podziękowali za miłe przyjęcie.
- Gratuluję paniom z koła gospodyń wiejskich wspaniałych pomysłów i umiejętności w organizacji  tak pięknych spotkań. Dzięki Wam mieszkańcy wsi mają poczucie wspólnoty i przynależności do lokalnej społeczności, co jest bardzo ważne w codziennym życiu – mówi starosta Eligiusz Komarowski.
Zapisz się na newsletter