Międzyszkolny turniej robotów LEGO

Data: 20-12-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Międzyszkolny turniej robotów LEGO Powiatowe Centrum Edukacji w Pile zorganizowało IV Międzyszkolny Turniej Robotów PCE LINE FOLLOWER LEGO.
To konkurs dla uczniów o zacięciu  technicznym. 19 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury Iskra w Pile spotkały się cztery drużyny: z Powiatowego Centrum Edukacji w Pile, Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile, Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu oraz Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży.

Każda z drużyn miała za zadanie zaprogramować robota LEGO tak, aby poruszał się on po wyznaczonej trasie. Następnie odbył się wyścig, który z robotów najszybciej pokona tor z przeszkodami. Liczył się oczywiście jak najszybszy czas przejazdu.

W klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca PCKZiU w Wałczu w składzie: Antoni Leśkiewicz, Nocuń Filip, Suchoński Hubert oraz Boduszek Wiktor. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci ZS przy Teatralnej w Pile, PCE w Pile oraz ZS im. H. Cegielskiego w  Chodzieży.

Wszystkim uczestnikom gratulował Eligiusz Komarowski, starosta pilski, pod którego patronatem honorowym odbyło się to ciekawe wydarzenie.Drużyny otrzymały puchary ufundowane przez dyrektora PCE w Pile Piotra Danielewicza oraz nagrody ufundowane przez Powiat Pilski. Okolicznościowe podziękowania otrzymali również nauczyciele Centrum zaangażowani przy organizacji turnieju, nauczyciele - opiekunowie poszczególnych drużyn.
Zapisz się na newsletter