Widowiskowe zmagania druhów z OSP na stadionie przy Okrzei w Pile

Data: 20-09-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Widowiskowe zmagania druhów z OSP na stadionie przy Okrzei w Pile 20 najlepszych drużyn pożarniczych z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych reprezentujących niemal wszystkie gminy powiatu pilskiego rywalizowało na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.

Zmagania strażaków po raz kolejny udowodniły jak wielofunkcyjny jest to obiekt, bowiem drużyny zmierzyły się w dwóch konkurencjach – sztafecie, która rozgrywała się na bieżni oraz ćwiczeniu bojowym, które odbywało się na murawie stadionu.

Do Piły zjechały najlepsze drużyny z terenu Powiatu Pilskiego, które wcześniej brały udział w eliminacjach gminnych oraz, a także obrońcy tytułów z lat ubiegłych. Każda z drużyn startowała w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7×50 metrów oraz w ćwiczeniu bojowym, podczas którego musieli się wykazać typowymi umiejętnościami ratowniczo-gaśniczymi. Wszystkie konkurencje były bardzo widowiskowe.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali druhowie reprezentujący wszystkie gminy powiatu pilskiego oraz strażacy KP PSP Piła pod przewodnictwem Sędziego Głównego - Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Pile mł. bryg. Pawła Kamińskiego.

Zawodników dopingowali pilscy posłowie Marta Kubiak i Marcin Porzucek oraz radne Rady Powiatu w Pile: Iwona Schulz, Ewa Ramusiewicz i Teresa Strzelecka, a także radna Rady Miasta w Pile Emilia Piechocka. Obecny był także Krzysztof Fojt, prezes zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Pile. Wszyscy byli pod wrażeniem umiejętności druhów z jednostek OSP.
(zdjęcia: asp Krzysztof Stefen, KP PSP Piła).

Wyniki zawodów:
Kobiece drużyny pożarnicze:
I miejsce OSP Osiek Nad Notecią – 122,4 pkt
II miejsce OSP Luchowo – 131,4 pkt
III miejsce OSP Jabłonowo – 155,6 pkt.

Męskie drużyny pożarnicze:
I miejsce OSP Osiek nad Notecią – 100,8 pkt
II miejsce OSP Kruszewo – 115,5 pkt
III miejsce OSP Luchowo – 119,2 pkt
IV miejsce OSP Brzostowo – 125,3 pkt
V miejsce OSP Stara Łubianka – 127,9 pkt
VI miejsce OSP Piła – 136,4 pkt
VII miejsce OSP Bądecz – 140,6 pkt
VIII miejsce OSP Gromadno – 146,3 pkt.

Młodzieżowe drużyny pożarnicze – dziewczęta:
I miejsce Osp Osiek nad Notecią – 101,7 pkt
II miejsce OSP Nowa Wieś Ujska – 113,6 pkt
III miejsce OSP Wiktorówko – 131,9 pkt
IV miejsce OSP Wysoka – 138,6 pkt.

Młodzieżowe drużyny pożarnicze – chłopcy:
I miejsce OSP Gromadno – 102,8 pkt
II miejsce OSP Luchowo – 105.6 pkt
III miejsce OSP Jabłonowo – 106 pkt
IV miejsce OSP Czajcze – 108,2 pkt
V miejsce OSP Zelgniewo – 135,1 pkt.