Prace remontowe na ul. Kamiennej zgodnie z planem

Data: 13-07-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Prace remontowe na ul. Kamiennej zgodnie z planem Trwa przebudowa ul. Kamiennej w Pile. Obecnie na ponad półkilometrowym odcinku nakładane są ostatnie warstwy nowej nawierzchni, a za kilka dni ruszą prace na kolejnym fragmencie drogi.
- Prace remontowe na ul. Kamiennej postępują zgodnie z planem. Rozumiemy niedogodności jakie remont powoduje dla kierowców. Ale, choć ruch jest utrudniony, to jednak odbywa się na całej długości drogi – mówi Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.  
- Wsłuchujemy się także w sugestie mieszkańców. Dużym ułatwieniem byłoby np. budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Kamiennej i ul. Wypoczynkowej z drogą wojewódzką. W tej sprawie zwróciliśmy się już do Marszałka Województwa Wielkopolskiego o uwzględnienie w planach inwestycyjnych przebudowy tego skrzyżowania i niedawno otrzymaliśmy odpowiedź, że jeszcze w tym roku będą zlecone prace projektowe – wyjaśnia Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 

Trwają również prace projektowe nad budową ciągu-pieszo rowerowego. Modernizacja ul. Kamiennej zakończyć ma się na początku listopada tego roku. Cała przebudowa drogi obejmuje odcinek o długości 2,2 km. Koszt to prawie 5 mln zł, w tym 70 procent środków Powiat Pilski pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Warto przypomnieć, że ul. Kamienna wróciła pod zarząd Powiatu Pilskiego na początku tego roku, podobnie jak łącznie ponad 40 km wszystkich dróg powiatowych znajdujących się w granicach Piły. Wcześniej przez ponad 13 lat zarządzała nimi Gmina Piła. Mimo że minęło dopiero kilka miesięcy, Powiat pozyskał środki na remont ul. Kamiennej, zorganizował przetarg, który wyłonił wykonawcę, a ten w maju ruszył z pracami na drodze.

Starosta Pilski Eligiusz Komarowski o pracach na ul. Kamiennej.

 
Zapisz się na newsletter