Medal dla Starosty na 40-lecie Polskiego Związku Działkowców

Data: 28-09-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Medal dla Starosty na 40-lecie Polskiego Związku Działkowców Pilscy działkowcy obchodzili jubileusz 40 - lecia Polskiego Związku Działkowców.  W uroczystości uczestniczył także Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który otrzymał pamiątkowy medal od prezesa Związku za wsparcie i pomoc działkowcom.

40 - lecie PZD to święto wielkiej rodziny, zrzeszającej tysiące osób w całym kraju. Tylko w Okręgu Pilskim PZD działają 83 ogrody, 29 na terenie powiatu pilskiego, a 22 w samej Pile. W gminach powiatu pilskiego jest ponad 7600 rodzin działkowych, w samej Pile ok. 5 200.
- Jako właściciel działki mam również przyjemność należeć do tej społeczności. To znacząca grupa pasjonatów, którzy na co dzień dbają o zielone tereny miast i gmin, tworzą dobry klimat i działają pozytywnie na rzecz ochrony środowiska, produkują zdrową żywność, robią to na czym nam wszystkim tak dzisiaj zależy – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Z okazji jubileuszu starosta złożył gratulacje członkom Rodzinnych Ogrodów Działkowych, Okręgowego Zarządu PZW w Pile, jego działaczom z prezesem Marianem Praczykiem i wiceprezes – Marią Fojt, z którymi na co dzień Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile współpracuje. W ramach współpracy wspiera aktywny styl życia działkowców, promuje ekologiczne akcje i postawy.

- Podczas spotkania usłyszałem ważne słowa od przedstawicieli okręgu PZD w Pile, którzy podkreślili, że pomagamy działkowcom jako jedyny powiat w tak dużym zakresie, że zawsze znajdziemy sposób, na to jak pomóc, choć powiatom jest znacznie trudniej, niż gminom – dodaje starosta Eligiusz Komarowski.   
W podziękowaniu za wsparcie i pomoc działkowcom starosta otrzymał dyplom od Stowarzyszenia Ogrodowego w Warszawie, Okręgu w Pile oraz pamiątkowy medal z okazji 40 – lecia od prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego.