Jubileuszowy BABOLAT o Puchar Starosty Pilskiego

Data: 24-08-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jubileuszowy BABOLAT o Puchar Starosty Pilskiego W dniach 21-22 sierpnia w Pile na kortach Klubu Tenisowego MARIO odbył się Ogólnopolski Turniej Tenisa Ziemnego BABOLAT AUTO KAMAG PIŁA 2020 o Puchar Starosty Pilskiego. Była to już 15 edycja tej imprezy. Wydarzenie odbyło się przy wsparciu finansowym Powiatu Pilskiego, pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego.
Impreza ta należy do prestiżowego cyklu tenisowego organizowanego tylko w 8 miastach w Polsce. W turnieju wystartowało 80 dzieci oraz 48 zawodników z całej Polski, a nawet zagranicy. Rozegrano 156 meczy w 15 kategoriach wiekowych.

- Powiat Pilski chętnie wspiera takie przedsięwzięcia, ponieważ promują one potrzebę aktywności ruchowej wśród dzieci i dorosłych, dają radość z uprawiania sportu, uczą też współzawodnictwa – powiedział Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile.

Perfekcyjna organizacja, wspaniała oprawa, cenne nagrody, czołowi zawodnicy oraz rodzinna atmosfera to największe atuty tego turnieju.

- Jestem bardzo zadowolony bo frekwencja nam dopisała, przyjechali też nowi zawodnicy, którzy prezentowali bardzo wysoki poziom. Fajnie, że turniej ma dobrą renomę, a jego uczestnicy wyjeżdżają z Piły bardzo zadowoleni, bo naprawdę organizacyjne staramy się żeby im tutaj niczego nie brakowało. Wielkie podziękowanie dla Pana Starosty za wsparcie i pomoc, cieszymy się, że Powiat dostrzega potrzebę rozwoju tenisa ziemnego wśród dzieci i młodzieży. Dziękuję też wszystkim innym zaangażowanym w sprawną organizację turnieju oraz naszym sponsorom – powiedział Mariusz Szczeciński, dyrektor turnieju.

Zdjęcia: Mario Tenis https://www.facebook.com/tenispila/