Otwarcie stadionu przy Okrzei coraz bliżej

Data: 13-07-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Otwarcie stadionu przy Okrzei coraz bliżej
Prace modernizacyjne na powiatowym stadionie przy ul. Okrzei w Pile bliskie wielkiego finału. Gotowa jest już tartanowa bieżnia, skocznie w dal i wzwyż oraz rozbiegi do rzutu oszczepem i pchnięcia kulą.
 
Na dużym boisku zamontowano system nawadniania murawy, by maksymalnie mógł on służyć miłośnikom piłki nożnej w każdym wieku, praktycznie przez cały rok. 

Obecne prace na stadionie to inwestycja Powiatu Pilskiego, podobnie jak budowa boiska treningowego dla najmłodszych piłkarzy, które powstało przy części rekreacyjnej stadionu.
- Duży stadion będzie wielofunkcyjny. Korzystać będą mogli z niego nie tylko piłkarze, ale również amatorzy lekkoatletyki, także po zmroku, bo zamontowaliśmy na nim nowoczesne oświetlenie - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Z treningów będą mogli korzystać m.in. uczniowie szkół średnich prowadzonych przez Powiat Pilski. Będzie to nowoczesne miejsce do uprawiania różnych dyscyplin sportu. 

Wcześniej w ramach unijneego projektu rewitalizacji tego obiektu, za kwotę ok. 3,5 mln zł powstała nowa część rekreacyjna z placem zabaw, siłownią, nowymi altankami, ścianką do graffiti. Do tego wybudowano parking, nowe ścieżki, wymieniono siedziska na trybunach na dużym stadionie, zamontowano nowoczesne sztuczne oświetlenie.

Dzisiaj, w samym centrum Piły, stolicy powiatu pilskiego powstał przepiękny obiekt sportowo-rekreacyjny, z którego będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy powiatu.
 
Rewitalizację stadionu zrealizowano w ramach projektu "NOWOCZESNE CENTRA SPOŁECZNO - REKREACYJNE POWIATU PILSKIEGO - przebudowa oraz adaptacja obiektów i przestrzeni publicznej w Pile”, obejmującym modernizację także budynku dawnego kina Iskra w Pile. Całkowita wartość prac to blisko 8,5 mln zł, dofinansowanie: 7 mln zł z WRPO 2014-2020.
Zapisz się na newsletter