Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

"Razem otwórzmy drzwi" festyn parafialny na Zielonej Dolinie

Data: 15-06-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

"Razem otwórzmy drzwi" festyn parafialny na Zielonej Dolinie 14 czerwca w parafii św. Rafała Kalinowskiego na Zielonej Dolinie w Pile, podsumowano doroczny festyn, którego celem była zbiórka pieniędzy na zakup i montaż drzwi wejściowych do budowanego tu kościoła. W czasach pandemii festyn był wyjątkowy ponieważ jego znaczna część odbyła się on-line. Przedsięwzięcie organizacyjnie wsparł Powiat Pilski.

- Jestem pełen podziwu dla organizatorów, że w tak trudnych czasach podjęli się tego wyzwania. Przygotowali wydarzenie, które było bezpieczne, i co równie ważne, przyniosło oczekiwany efekt. Wielkie słowa uznania dla wszystkich, którzy przyczynili się do jego organizacji - powiedział wicestarosta Arkadiusz Kubich.

Festyn Parafialny trwał od 20 maja. Poprzez Internet prowadzone były liczne licytacje, a darczyńców nie brakowało. Natomiast w niedzielne popołudnie, na placu przed kościołem, można było zakupić kiełbasę z grilla, zupy, bigos czy ciasto – wszystko przygotowane przez mieszkańców. Były konkursy i loteria fantowa.

-  Dziękuję wszystkim naszym darczyńcom i parafianom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego festynu. Jesteśmy wdzięczni też Staroście Pilskiemu Eligiuszowi Komarowskiemu oraz jego współpracownikom ze Starostwa Powiatowego w Pile, za udostępnienie mobilnej sceny, przygotowanie filmu o naszym kościele, a także za przekazanie upominków na licytacje i nagrody. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu ludzi, mogliśmy pozyskać chociaż część środków na warte 68 tys. drzwi. Pokazaliśmy, że pomimo okoliczności, potrafimy nadal budować wspólnotę, dosłownie i w przenośni – powiedział ks. Aleksander Głombiowski, wikariusz w parafii św. Rafała Kalinowskiego.

A za rok już kolejny festyn. Tym razem będzie to jego piętnasta, jubileuszowa edycja.
 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group