Poznawali Ukrainę

Data: 05-09-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Poznawali Ukrainę

„Złapać kontakt – obóz sportowy i wielokulturowe warsztaty polsko – ukraińskie” – tak nazwano przedsięwzięcie, w którym pod koniec sierpnia uczestniczyła kilkunastoosobowa grupa młodzieży z pilskich klubów lekkoatletycznych. W ramach projektu, polska delegacja, którą współtworzyli również Marian Barełkowski, członek Prezydium Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” oraz Bernard Adamczyk ze Starostwa Powiatowego w Pile, wyjechała na Ukrainę do zaprzyjaźnionego powiatu kryżopilskiego. Po drodze nadarzyła się również okazja do podziwiania piękna Lwowa i Kamieńca Podolskiego.

Podczas tygodniowego pobytu na Wschodzie grupy młodzieży z Ukrainy i Polski bardzo się polubiły. Wszelkie bariery językowe i kulturowe udało się błyskawicznie pokonać, a współpraca na wszystkich płaszczyznach układała się wzorcowo. Jednym z punktów kulminacyjnych spotkania na Ukrainie był mecz piłki nożnej, który wzbudził niemałe zainteresowanie wśród mieszkańców Kryżopila. Wygrali goście.

Uczestnicy wyjazdu nie mogą się doczekać kolejnego spotkania, tym razem nad Wisłą. Ale trzeba będzie poczekać do przyszłego roku…

Wyjazd został sfinansowany dzięki wydatnemu wsparciu Narodowego Centrum Kultury w Warszawie oraz środkom Powiatu Pilskiego, który wraz z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Pantaleona Szumana w Pile, stworzył ów projekt od podstaw.