Rozmawiali o edukacji

Data: 12-09-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rozmawiali o edukacji

Kilkunastoosobowa delegacja Komisji Edukacji Heskiego Parlamentu Krajowego odwiedziła wczoraj Piłę. Celem spotkania była prezentacja rozwiązań edukacyjnych stosowanych w Wielkopolsce na przykładzie stolicy naszego powiatu. Obiekty oświatowe i kulturalne prezentowali gościom między innymi: Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Tomasz Bugajski, Starosta Pilski Mirosław Mantaj oraz Prezydent Piły Piotr Głowski.

W ciągu pięciu godzin nasi zachodni sąsiedzi mieli okazję przyjrzeć się funkcjonowaniu Szkoły Podstawowej nr 12, Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” i I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej – Curie. Wizyta zakończyła się konferencją prasową w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Uniwesrsytetu im. A. Mickiewicza.

Pobyt delegacji z Hesji był jednym z elementów czterodniowej wizyty Komisji w Wielkopolsce.