Wieczna chwała Bohaterom!

Data: 18-09-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wieczna chwała Bohaterom!

O pierwszym dniu września 1939 roku pamiętamy. Gorzej jest z 17 września – ta data dla wielu osób wciąż jest zagadkowa. Tymczasem kilkanaście dni po ataku hitlerowskich Niemiec na Polskę, znaczną część naszego kraju zajęły wojska Związku Radzieckiego. Zrobiły to po cichu, bez wypowiedzenia wojny. Dramat, jaki rozegrał się wówczas na terenie naszej ojczyzny trudno opisać jakimikolwiek słowami.

Właśnie dlatego – aby przypomnieć, przestrzec i oddać hołd ofiarom – Starosta Pilski zaprosił mieszkańców powiatu na uroczystość upamiętniającą 73. rocznicę napaści ZSRR na Polskę. O tych, którzy tracili życie, często bez wahania sprzeciwiając się najeźdźcom, pamiętało dzisiaj wielu. To znak, że szanujemy przeszłość i jesteśmy wdzięczni tym, którzy walczyli również o naszą wolność. Chwała Bohaterom!