W kameralnym gronie

Data: 20-09-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W kameralnym gronie

W przeciwieństwie do zjazdu włodarzy powiatów z całego województwa, Konwent Starostów Północnej Wielkopolski zawsze odbywa się w skromniejszym gronie. Co nie znaczy, że dyskusje podejmowane podczas tych spotkań są mniej wartościowe. We wtorek starostowie z północnego krańca regionu spotkali się w Sypniewie koło Margonina (powiat chodzieski). Współgospodarzem Konwentu było Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Nadnoteckich, a gościem specjalnym – senator Mieczysław Augustyn. Powiat pilski reprezentował Starosta Mirosław Mantaj. Podczas spotkania rozmawiano między innymi na temat zmian w ustawie o samorządzie powiatowym. Poruszono również szereg spraw bieżących.

Tymczasem w najbliższy wtorek, 25 września w Poznaniu odbędzie się Konwent Starostów Województwa Wielkopolskiego.