Integracja na sportowo. Turniej kręglarski dla uczniów szkół specjalnych

Data: 06-06-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Integracja na sportowo. Turniej kręglarski dla uczniów szkół specjalnych Po raz 23. Aleksandra Błażejewska, prezes Nadnoteckiego Stowarzyszenia Społeczno – Sportowego „SPRAWNI-RAZEM”, zorganizowała turniej kręglarski dla dzieci ze szkół i klas specjalnych. Wydarzenie finansowo i organizacyjnie wsparł Powiat Pilski, a honorowym patronatem objął je Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski.

W zawodach, które tradycyjnie odbyły się w klubie Bowling w Pile, wzięło udział ponad 20 uczestników, którzy reprezentowali szkoły z Gębic, Czarnkowa, Wągrowca, Starej Łubianki oraz Piły. Zawodników i ich opiekunów przywitał Arkadiusz Kubich, Wicestarosta Pilski.

- Życzę Wam przede wszystkim celnych rzutów i miłej zabawy w duchu sportowej  rywalizacji. Mam nadzieję, że te zawody będą dla Was doskonała okazją do zawarcia nowych znajomości. Zachęcam Was również do udziału w kolejnych zawodach organizowanych przez Panią Aleksandrę – powiedział.

Uczestnicy podzieleni byli na cztery kategorie, w których najlepsi okazali się: Sylwia Wachowiak z Gębic (dziewczęta młodsze), Wiktoria Żdanowicz ze Starej Łubianki (dziewczęta starsze), Oskar Pawłowski z Piły (chłopcy młodsi) oraz Szymon Pietrzak ze Starej Łubianki (chłopcy starsi). Drużynowo zwyciężyło Wielkopolskie Samorządowe Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance.