Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Zdarzyło się nad Gwdą

Data: 01-06-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zdarzyło się nad Gwdą „Zdarzyło się nad Gwdą” to tytuł wyjątkowego zbioru fotografii Piotra Grzesia i Krzysztofa Tollasa, przedstawiających walory przyrodnicze i krajobrazowe Gwdy. Ich prezentacja odbyła się w piątkowy wieczór, 31 maja br., w scenerii patio Młodzieżowego Domu Kultury ISKRA. Wydarzenie patronatem honorowym objął starosta pilski Eligiusz Komarowski, a Powiat Pilski wsparł je finansowo.

- To dla nas ogromny zaszczyt i przyjemność współorganizować takie wydarzenia. Zaprezentowane tu fotografie przedstawiają piękno przyrody naszego miasta, a fakt, że dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cel charytatywny, jest tym bardziej cenny – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Zdjęcia zostały wykonane na szkle hartowanym w formacie 60x90 cm, co dodatkowo podkreśliło ich wyjątkowy urok. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na leczenie, cierpiącej na nieoperacyjnego glejaka mózgu, Angeli Nygi.

Inicjatorem tego wyjątkowego przedsięwzięcia był Artur Łazowy z Fundacji 1% Dobra, któremu udało się doskonale połączyć aspekt artystyczny z dobroczynnym.

Akcja sprzedaży fotografii jeszcze trwa, a jej szczegóły znajdą państwo na profilu Fundacji 1% Dobra na Facebooku.

****
Autorzy:

Piotr Grześ – absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza na kierunku Nauki Polityczne i Dziennikarstwo. Pochodzi z Włocławka, z Pił związany od ponad 30 lat. Fotografią zainteresował się już w szkole podstawowej spędzając godziny w zaanektowanej na ciemnię fotograficzną, łazience. Po przeprowadzce do Piły zafascynowało go bogactwo przyrody i obfitość flory i fauny na niemal wyciągniecie ręki. Szczególnie interesuje go obserwacja i fotografowanie ptaków. Wymaga to czasami wielu godzin spędzonych w ukryciu, w często bardzo niekomfortowych warunkach. Dzięki temu jednak udaje się sfotografować ptaki, które dla wielu są nie do zobaczenia, np. zimorodek czy żołna. Na co dzień współpracuje z lokalną TV Asta prowadząc autorski program "W szerszym kontekście".

Krzysztof Tollas – urodził się i mieszka w Pile. Mówi o sobie: „Kim naprawdę jestem? Jestem pasażerem, marzycielem, fotoamatorem z prawdziwą pasją do fotografii, którą zajmuję się od 2015 roku. Fotografia sprawiła, że wyrobiłem głęboki szacunek dla natury oraz pokorę wobec niej. Uważam, że to błogosławieństwo, aby móc dzielić się pięknem naszego świata z innymi i mieć pozytywny wpływ na życie ludzi poprzez moc sztuki wizualnej”.
 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group