Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Jedno dziecko – jedno drzewo. Niezwykła akcja w Pile

Data: 01-06-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jedno dziecko – jedno drzewo. Niezwykła akcja w Pile Ponad 30 drzewek posadzono 1 czerwca przy placówce Opiekuńczo- Wychowawczej przy ul. Rydygiera w Pile. Każde symbolizuje jedno dziecko urodzone w I kwartale 2019 r. w powiecie pilskim. Obok drzewka stoi tabliczka z imieniem noworodka i datą jego urodzin. 

Akcję wspólnie zorganizowały: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile i Powiat Pilski, pod hasłem „Jedno dziecko – jedno drzewo”. Ma ona zarówno wymiar przyrodniczy, jak i symboliczny – każde posadzone drzewko – to nowe życie.

- Dzisiaj zainicjowaliśmy tę piękną akcję wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Pile. Dzieci urodzone w naszym powiecie będą miały niezwykłą pamiątkę. Z pewnością na tym nie koniec, mamy już wyznaczony nowy teren, na którym kolejni rodzice będą mogli posadzić drzewka na pamiątkę narodzin swoich dzieci - powiedział Eligiusz Komarowski,  starosta pilski.

Pomysł rodzicom bardzo się spodobał. Na miejscu służby leśne przygotowały dla nich 32 sadzonki, zapewnili instruktaż, narzędzia, fachową pomoc i wodę do podlewania. Na placu przed ośrodkiem posadzono klony, lipy, platany, graby i głogi.

- Zaskoczyło nas zainteresowanie akcją, dlatego na jesieni planujemy posadzenie kolejnych drzewek  – przyznał Damian Szcześniak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile.

Wszystkie rodziny otrzymały od leśników certyfikat potwierdzający udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu. Rodzice zapewnili, że regularnie będą odwiedzać drzewka swoich "maluchów", podlewać je i o nie dbać, by zdrowo rosły razem z ich dziećmi.  
 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group