Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Powiat Pilski wsparł ekologiczne spotkania na rodzinnych ogrodach działkowych

Data: 28-05-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat Pilski wsparł ekologiczne spotkania na rodzinnych ogrodach działkowych
Powiat Pilski po raz kolejny wsparł finansowo działkowców. Pieniadze trafią do wszystkich 29 ogrodów, działających na terenie powiatu pilskiego.  

Tym razem na konto Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Pile przekazane zostanie 33 tysiące złotych na cykl spotkań promujących ochronę środowiska, zdrowy styl życia, aktywność fizyczną i uprawy ekologiczne. W spotkaniach organizowanych na Rodzinnych Ogrodach Działkowych uczestniczyć będą nie tylko działkowcy, ale również dzieci, młodzież, emeryci i renciści. 

Umowę na przekazanie środków podpisano we wtorek 28 maja. Władze Powiatu reprezentowali starosta pilski Eligiusz Komarowski i wicestarosta Arkadiusz Kubich natomiast działkowców - prezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców Marian Praczyk oraz wiceprezes Maria Fojt.
- Jesteśmy pewni, że te pieniądze będą dobrze wydane. Tym razem działkowcy przeznaczą je na organizację spotkań integracyjnych, podczas których będą zachęcać uczestników do zdrowego stylu życia i promować ochronę środowiska. Taki zadania Powiat Pilski wspiera tym bardziej że w tym roku razem z nadleśnictwami Zdrojowa Góra i Kaczory realizujemy program Eko-Edukacja w Powiecie Pilskim, mający na celu właśnie promocję wśród mieszkańców proekologicznych zachowań – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.   

- Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny Powiat Pilski nam pomaga. Z pewnością na każdym rodzinnym ogrodzie odbędzie się w sezonie jedno takie spotkanie integracyjne. A uczestników zawsze jest bardzo wielu, działkowców odwiedzają wnuki, sąsiedzi, więc dotrzemy z tym ekologicznym przesłaniem do bardzo wielu mieszkańców – mówi Marian Praczyk, prezes OZPZD w Pile.

Okręg Pilski PZD obejmuje obszarem swojego działania teren byłego województwa pilskiego. Działają w nim 83 ogrody, 29 na terenie powiatu pilskiego, a 22 w samej Pile. W powiecie pilskim mamy ponad 7600 rodzin działkowych, z tego w samej Pile 5,5 tysiąca. To duża i dobrze zorganizowana społeczność.
 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group