Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Spotkanie seniorów w Henrykowie. Takie wydarzenia Powiat wspiera

Data: 27-05-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Spotkanie seniorów w Henrykowie. Takie wydarzenia Powiat wspiera        Blisko 200 osób - emerytów, rencistów i inwalidów z Piły, Czarnkowa i Jastrowia spotkało się na pikniku sportowo-rekreacyjnym w Henrykowie. Wydarzenie wsparł Powiat Pilski, a starosta Eligiusz Komarowski objął je patronatem honorowym.
- Jako Powiat Pilski wspieramy działania, które aktywizują i integrują seniorów oraz pomagają im realizować swoje pasje. Nasi emeryci udowadniają, że niezależnie od wieku można być aktywnym, a  energii możne im pozazdrościć wiele młodszych osób – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.
- Naszym najważniejszym celem jest zachęcenie emerytów do wyjścia z domu. Takie spotkania jak w Henrykowie temu właśnie służą. Zachęcamy naszych członków do aktywności ruchowej, bo ona jest niezwykle ważna dla osób w starszym wieku. Ponadto, podczas takich pikników mamy okazję się poznać, zawiązać nowe znajomości i przyjaźnie – przekonuje Leokadia Figurniak, prezes Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pile.
W samej Pile do PZERiI należy blisko 3 tysiące osób, w całym okręgu (7 powiatów) prawie 9 tysięcy. Związek pomaga najuboższym seniorom, organizuje turnusy wypoczynkowe, a także okolicznościowe spotkania integracyjne. 

Zobacz wideo z imprezy: 

 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group