Kolej przeciera szlaki

Data: 02-08-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kolej przeciera szlaki

Długo trwało oczekiwanie mieszkańców Piły na bezpośrednie połączenie kolejowe ze Szczecinem. I wreszcie stało się! Od pierwszego września dystans 185 kilometrów dzielący oba miasta będzie można pokonać pociągiem bez żadnej przesiadki. Wszystko dzięki przywróceniu ruchu pasażerskiego na odcinku Kalisz Pomorski – Wałcz.

Wczoraj na zmodernizowaną trasę ruszył pociąg specjalny. Zaproszeni goście, wśród których był Starosta Pilski Mirosław Mantaj, mieli okazję przekonać się również o jakości podróżowania najnowszym taborem Województwa Zachodniopomorskiego. Po zakończeniu kursu, w Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu odbyło się spotkanie poświęcone działaniom, jakie zostały podjęte w celu przywrócenia ruchu na „odkurzonej” trasie. Pociągi ze Szczecina Głównego, zanim dotrą do Piły, zatrzymają się również na trzech innych stacjach położonych w naszym powiecie: Skrzatuszu, Szydłowie Krajeńskim i Dolaszewie Wałeckim.