40 lat prezesury Wacława Kubskiego

Data: 06-05-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

40 lat prezesury Wacława Kubskiego W czwartek, 2 maja, odbył się w Pile Krajowy Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej. Podczas spotkania wybrano nowe władze Związku, a następnie wręczono honorowe odznaczenia artystom: Jolancie Surmie i Wojciechowi Tilowi.
Starosta Pilski Eligiusz Komarowski uhonorował także Wacława Kubskiego za 40-letnią pracę społeczną jako prezesa związków twórczych.
W imieniu starosty pamiątkowy graweton wręczył wicestarosta Arkadiusz Kubich.  Podziękowania prezesowi Kubskiemu za jego zaangażowanie w artystyczne życie kraju i regionu pilskiego złożył także wiceprzewodniczący rady powiatu w Pile Henryk Stokłosa.
Zebrani mieli okazję obejrzeć prace Iwony Widawskiej – Kubskiej prezentowane w ramach jednodniowej wystawy pt: „Jam dwór polski i konie”.
Tematykę wystawy określił jej tytuł: artystka zaprezentowała obrazy przedstawiające polskie dwory, dworki oraz konie. Cykl „Jam dwór polski i konie” to ok. 70 prac. Autorka mówiła o tym, jak powstawały poszczególne obrazy i jak zrodziła się jej malarska pasja.