Nurkować jak strażak

Data: 27-08-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nurkować jak strażak

Nie od dziś wiadomo, że jezioro Płotki w Pile to znakomity akwen dla miłośników nurkowania. Tym razem mieli okazję przekonać się o tym uczestnicy tegorocznych Mistrzostw Wielkopolski Strażaków w Płetwonurkowaniu, którzy zawitali do Piły na dwa dni: czwartek i piątek. Organizatorami przedsięwzięcia były Wielkopolska Komenda Wojewódzka i pilska Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.

Nieprzeciętne umiejętności wielkopolskich strażaków oklaskiwali między innymi: Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Tomasz Bugajski, Starosta Pilski Mirosław Mantaj oraz Wicestarosta Bogusław Mikita. Na największe brawa zasłużyli gospodarze z KP PSP w Pile, zwyciężając w składzie: Karol Subdarzewski (najlepszy indywidualnie wśród jednostek państwowych), Bartłomiej Wolan i Łukasz Pawłowski. W gronie jednostek ochotniczych triumfowali strażacy z OSP Złotów: Kevin Mrotek (najlepszy w tej kategorii również indywidualnie), Andrzej Kołodziejski oraz Krzysztof Trawiński.