Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Centrum Symulacji Medycznych w PWSZ w Pile już otwarte

Data: 02-03-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Centrum Symulacji Medycznych w PWSZ w Pile już otwarte Studenci kierunku pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile będą się uczyć umiejętności praktycznych w Centrum Symulacji Medycznych, które otwarto na terenie uczelni 1 marca. Inwestycja kosztowała 2,5 mln zł, a środki pochodzą z Ministerstwa Zdrowia.
Jest to miejsce urządzone na wzór szpitalnych sal, z manekinami imitującymi pacjentów, które są podłączone do nowoczesnej aparatury medycznej. Szkolenie jest tu bezpieczne, ponieważ popełnienie błędu nie powoduje nikomu krzywdy. Ćwiczenia dotyczyć mogą zaawansowanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, intubacji, wykonywania zastrzyków, opatrywania ran czy złamań, a także opieki nad noworodkami czy osobami starszymi
Obecnie symulację medyczną uznaje się na najnowocześniejszą i jedyną metodę nauczania  praktycznego studentów, którzy muszą się zmierzyć ze stanami zagrożenia życia pacjenta. Różne scenariusze medyczne przygotowują dla nich specjalnie przeszkoleni wykładowcy.

W otwarciu Centrum uczestniczył starosta pilski Eligiusz Komarowski.
-  Jestem dumny, że w stolicy powiatu pilskiego mamy uczelnię, która dysponuje tak nowoczesnymi obiektami do szkolenia studentów. Z pewnością edukacja przyszłych ratowników medycznych i pielęgniarek w takich warunkach sprawi, że będą oni świetnie przygotowani do wykonywania swojego zawodu. Jako Powiat Pilski też robimy wszystko, by opieka medyczna była na jak najlepszym poziomie, o czym choćby świadczą inwestycje w Szpitalu  Specjalistycznym w Pile, który ciągle modernizujemy. Tylko w ubiegłym roku otworzyliśmy tu dwa całkowicie przebudowane oddziały, których remont i urządzenie pochłonął ponad 15 mln złotych – powiedział.   

Centrum Symulacji Medycznych w PWSZ każdy może zobaczyć już podczas dni otwartych uczelni, które odbędą się w sobotę, 16 marca, w godz. od 10:00-14:00.

Zdjęcia: Robert Judycki