Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Strażacy podsumowali rok 2018.

Data: 22-02-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Strażacy podsumowali rok 2018. 1752 tyle razy pilscy strażacy interweniowali w 2018 na terenie Powiatu Pilskiego. Takie dane przedstawił komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile bryg. Rafał Mrowiński podczas rocznej narady, która odbyła się 22 lutego w MDK Iskra.

W odprawie wzięli udział wicestarosta pilski Arkadiusz Kubich, wielkopolski komendant wojewódzki PSP bryg. Andrzej Bartkowiak, burmistrzowie i wójtowie powiatu pilskiego oraz komendanci gminni, prezesi i naczelnicy jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Praca strażaka to nie zawsze gaszenie pożarów.
Liczba zdarzeń ratowniczo-gaśniczych obsługiwanych przez strażaków w ubiegłym roku nieznacznie wzrosła, bo tylko o 3 procent. Pilska straż była częściej wzywana do miejscowych zagrożeń i wypadków niż do pożarów.  Na interwencję wyjeżdżali nie tylko na terenie powiatu pilskiego. Aż 57 razy pomagali kolegom z powiatów ościennych. Strażacy z Piły pospieszyli z pomocą także poza granice naszego kraju. Pięciu z nich wzięło udział w misji ratunkowej w Szwecji, gdzie w lipcu 2018 paliło się 25 tys. hektarów lasów.

Nowa jednostka za 14 milionów
Na terenie jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przy ul. Moniuszki w Pile powstaje duży dwukondygnacyjny budynek. W obiekcie za 14 mln złotych znajdą się nowe garaże dla wozów bojowych oraz pomieszczenia dla strażaków.
- Rok 2018 był dla nas ciężkim rokiem, ale na szczęście udało się rozwiązać wszystkie problemy. I z tego miejsca chciałbym podziękować za współpracę władzom powiatu oraz komendantowi wielkopolskiej straży. Bez nich wiele rzeczy by się nie udało – mówił bryg. Mrowiński.

Emerytura zastępcy komendanta
Na koniec corocznego spotkania strażaków odbyła się szczególna uroczystość. Podczas narady oficjalne zwolnienie ze służby otrzymał bryg. Robert Komarnicki – zastępca komendanta PSP w Pile, który po 30 latach pracy odchodzi ze straży.