Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Pilskie Targi Edukacyjne: szkoły z powiatu pilskiego kusiły tegorocznych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów

Data: 16-02-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pilskie Targi Edukacyjne: szkoły z powiatu pilskiego kusiły tegorocznych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów Kilkaset uczniów szkół podstawowych z naszego powiatu wzięło udział w Pilskich Targach Edukacyjnych. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile wszystkie szkoły średnie prowadzone przez powiat pilski przedstawiły swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020.

W tym roku wydarzenie to było wyjątkowe, bo skierowane zarówno do uczniów ostatnich klas szkól podstawowych, jak i ostatnich klas gimnazjów.  
- Skorzystajcie z możliwości poznania szkół prowadzonych przez Powiat Pilski. Mamy bardzo ciekawą ofertę i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Nasze placówki są świetnie przygotowane na wasze przyjęcie. Dla nikogo z was miejsca na pewno nie zabraknie – mówił otwierając targi wicestarosta pilski Arkadiusz Kubich.

Na stoiskach szkół można było m.in. spróbować wypieków uczniów pilskiego Gastronomika, zobaczyć jak młodzież z Budowlanki przygotowuje projekty domów oraz porozmawiać z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Pile.
Do swoich placówek zachęcali przede wszystkim rówieśnicy, ale i nauczyciele oraz dyrektorzy.

W tym roku szkoły średnie spodziewają się przyjąć 2774 nowych uczniów, a przygotowały 2880 miejsc. Oferta od nowego roku też będzie o wiele bardziej  atrakcyjna. Już od marca w sześciu szkołach rusza wieki projekt warty ponad 4 mln zł, budowy nowych pracowni dydaktycznych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt, a od nowego roku szkolnego ponad 900 uczniów będzie mogło  skorzystać z ciekawych kursów nauki zawodu.
Informator Edukacyjnym można znaleźć TUTAJ