Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Ważne dla osób bezrobotnych i pracodawców

Data: 17-01-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ważne dla osób bezrobotnych i pracodawców Powiatowy Urząd Pracy w Pile ma ciekawą ofertę dla osób poszukujących pracy i pracodawców. W tym roku będzie dysponował dużymi środkami na aktywizację osób bezrobotnych. Już można składać wnioski na staże, szkolenia i prace interwencyjne. Warto skorzystać.  
Dzięki działaniom Powiatowego Urzędu Pracy w Pile, Powiat Pilski na 2019 rok otrzyma 6 mln 842,3 tys. zł na aktywizację zawodową osób bezrobotnych, w tym na realizację projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego – 5 mln 116,6 tys. zł.  Ponadto Powiat otrzyma środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracodawców i ich pracowników w kwocie 477,7 tys. zł. PUP w Pile na bieżąco będzie również pozyskiwać  pieniądze z rezerwy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach naborów wniosków ogłaszanych przez Ministra.  

- To między innymi dzięki licznym projektom aktywizacji bezrobotnych, które realizuje Powiatowy Urząd Pracy w Pile i środkom zewnętrznym, które na nie pozyskuje, bezrobocie w powiecie pilskim w minionych czterech latach mocno spadło. Na koniec 2018 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pile  zarejestrowanych było 2429 osób, kiedy na koniec 2014 roku - 5360 osób. To ogromna różnica.  Ale nadal czynimy starania, by kolejne osoby, które mają kłopot ze znalezieniem pracy, mogły odnaleźć się na rynku – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski

Obecna oferta skierowana jest do osób szukających pracy zarówno przed 30 rokiem życia, jak i starszych. Możliwości jest wiele. Można skorzystać z bonu zatrudnieniowego, który gwarantuje pracodawcy zwrot części kosztów wynagrodzenia, zatrudnionej osoby bezrobotnej, można zdobyć dodatkowe umiejętności praktyczne podczas odbywania stażu, można zostać skierowanym na szkolenia indywidualne i zdobyć nowe umiejętności, czy podnieść kwalifikacje zawodowe.   
Szkolenia zorganizowane będą zgodnie z barometrem zawodów opracowanym dla powiatu pilskiego na 2019 rok. Na liście zawodów deficytowych są: elektryk, elektromechanik, grafik komputerowy, programista, kelner, barman, kierowca samochodów ciężarowych, magazynier, czy sprzedawca. Szkolenia będą zorganizowane zgodnie z potrzebami lokalnego rynku pracy. PUP w Pile zachęca również pracodawców do skorzystania ze środków na prace interwencyjne.
Wnioski można składać do 31 stycznia 2019 r.
Szczegóły TUTAJ
 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group