eSzkoła powraca

Data: 28-08-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

eSzkoła powraca

Wraz z początkiem września rozpocznie się druga edycja innowacyjnego projektu edukacyjnego „eSzkoła – Moja Wielkopolska”. W trzech szkołach z powiatu pilskiego kolejni uczniowie będą pracować nad projektami matematyczno-przyrodniczymi z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi, m.in. laptopów, tabletów i tablic interaktywnych.

Z naszego powiatu w „eSzkole” biorą udział uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku, Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Miasteczku Krajeńskim oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile. Jak pokazują pierwsze doświadczenia, tematyka realizowanych przez młodzież projektów była bardzo zróżnicowana. Uczniowie prześledzili historię tańca od walcerka do hip-hopu, szukali egzotycznych zwierząt w swojej okolicy oraz poznali „od kuchni” pracę pilskiej policji.

– Pierwsza edycja „eSzkoły” zakończyła się dużym sukcesem – mówi Joanna Ganowicz, dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. – Powstało 315 projektów o szerokiej tematyce, od krwiodawstwa po segregację odpadów i pomoc bezdomnym zwierzętom. Jesteśmy przekonani, że ten rok będzie równie udany, tym bardziej, że wprowadzimy do projektu nowy element – dodaje Joanna Ganowicz.

Nowością będą transmitowane za pośrednictwem Internetu wykłady z sal Uniwersytetu im. A. Mickiewicza do kilkudziesięciu miejsc w całym województwie. Na każde spotkanie do Poznania przyjedzie kilka grup projektowych, ale wszyscy oglądający transmisję w szkołach i domach kultury będą mogli wziąć w niej czynny udział, zadając pytania prowadzącemu wystąpienie.

Organizatorzy gorąco zachęcają uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji przedsięwzięcia. W najbliższych dniach w szkołach rozpocznie się tworzenie grup projektowych. Zajęcia pozalekcyjne odbywać się będą od listopada do kwietnia. Najlepsze projekty zostaną nagrodzone. Warto też pamiętać, że wciąż można głosować na prace wykonane podczas I edycji. Wystarczy wejść na stronę www.eszkola-wielkopolska.pl, wybrać powiat oraz szkołę i oddać głos na swojego faworyta.

***

Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” realizuje Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej, zaś współfinansuje go Unia Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.