Udane zbiórki na hospicjum i groby Powstańców Wielkopolskich

Data: 06-11-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Udane zbiórki na hospicjum i groby Powstańców Wielkopolskich  Niezwyle udane były kwesty na Cmentarzu Komunalnym w Pile podczas Wszystkich Świętych, zarówno na wyposażenie i dokończenie budowy Hospicjum Stacjonarnego w Pile jak i renowację mogił Powstańców Wielkopolskich.   

Najpierw pierwsza doskonała wiadomość. Podczas kilkudniowej zbiórki na Cmentarzu Komunalnym w Pile (wolontariusze kwestowali kilka dni) na wyposażenie i dokończenie budowy hospicjum udało się zebrać dokładnie 43107, 54 złotych o czym z radością poinformował Paweł Wiszniewski, prezes Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile, które zorganizowało zbiórkę. 
Cieszymy się, że jako Starostwo Powiatowe w Pile też mamy w tym swój udział, bo wielu pracowników Starostwa również 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych, kwestowało na cmentarzu, wśród nich był m.in. Przemysław Pochylski, członek Zarządu Powiatu w Pile.
Świetnie spisali się również uczniowie pilskich szkół, w zbiórce uczestniczyło ich aż 86! Co nas szczególnie cieszy, do akcji włączyli się liczne także uczniowie szkół średnich, prowadzonych przez Powiat Pilski.
A jakby ktoś jeszcze chciał dołożyć swoją cegiełkę do tej ważnej i potrzebnej inwestycji to przypominamy, że cały czas prowadzona jest zbiórka na stronie pomagam.pl.

Szczegóły tutaj:

Zadowoleni z wyników Zbiórki Powstańczej są również Kibice Lecha Poznań i Pilscy Patrioci.
Podczas kwesty przy Cmentarzu Komunalnym w Pile na renowację i dbanie o mogiły Powstańców Wielkopolskich udało się zebrać dokładnie 5150 zł. Druga akcja w powiecie pilskim była prowadzona jeszcze w Wyrzysku i to po raz pierwszy. Tam udało się zebrać 1410 zł. To świetny wynik, zwłaszcza, że w tym roku obchodzimy 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego – podkreślają organizatorzy.
- Jesteśmy zadowoleni z takiego wyniku, ponieważ przy organizacji dwóch wielkich zbiórek zebrać ponad 5 tysięcy złotych na renowację grobów bohaterów, którzy walczyli za swój kraj 100 lat temu budzi wielką dumę. Dumę z postawy naszych mieszkańców oraz całego regionu, że nadal pamiętamy o zwycięskim zrywie Wielkopolan – informuje Damian Jagła, koordynator akcji "Wiara Powstańcom" w Pile.
Warto przypomnieć, że cała akcja pt. "Wiara Powstańcom" rozpoczęła się w Poznaniu 10 lat temu. Zliczając wszystkie zbiórki udało się już zebrać ponad milion złotych, a za to wszystko odnowiono już ponad 500 grobów, a 1500 mogił zostało oznaczonych specjalnymi tabliczkami z napisem "Powstaniec Wielkopolski". Udało się również sfinansować kilkaset tablic informacyjnych, które stanęły w miejscach znaczących dla przebiegu zwycięskiego zrywu Wielkopolan.

Zdjęcia: FB Hospicjum w Pile i nadesłane.
Zapisz się na newsletter