Uczniowie „gastronomika” na stażu w Bolonii

Data: 19-09-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Uczniowie „gastronomika” na stażu w Bolonii To nie tylko nauka, ale również fantastyczna przygoda. 25 uczniów wraz z dwoma opiekunami z  Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile odbywa właśnie staż we Włoszech, w przepięknej Bolonii.
Uczniowie wyjechali  do Włoch w ramach Projektu Erasmus + „ Praktyka zagraniczna krokiem w przyszłość zawodową”. Staż zaczął się 3 września, a kończy 28 września.  
Z projektu mogli skorzystać zarówno uczniowie technikum jak i branżowej szkoły I stopnia. Praktyki odbywają się w restauracjach, również hotelowych i to o wysokim standardzie. Nasi uczniowie mogą uczyć się kuchni od najlepszych, z dużym doświadczeniem w branży gastronomicznej. Na liście restauracji jest nawet taka, która otrzymała  najbardziej prestiżową nagrodę gwiazdki Michalin. Nasi uczniowie zdobywają zatem ogromną wiedzę teoretyczną jak i praktyczną. Mają też okazję poznać charakterystyczne dla tego regionu warzywa i owoce na farmie agroturystycznej.
Taki wyjazd to również świetna nauka języka angielskiego i włoskiego oraz historii i kultury Włoch. Młodzież zwiedziła już  Florencję, Wenecję i oczywiście Bolonię. To wielkie uniwersyteckie miasto, w którym można spotkać wszystkie kultury świata. 
Co ważne, właściciele zakładów gastronomicznych i wszyscy, którzy mają kontakt z naszą młodzieżą, wysoko oceniają jej umiejetności. Staże zagraniczne służą uczniom naszych szkół przede wszystkim podnoszeniu ich kwalifikacji, co pozwoli im być bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy i otwartymi na wyzwania współczesnego świata.
 
Zapisz się na newsletter