Wkrótce ruszamy z budową kolejnej hali sportowej w PIle!

Data: 11-09-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wkrótce ruszamy z budową kolejnej hali sportowej w PIle! Powiat  Pilski zdobył 3,5 mln zł dofinansowania na budowę hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej przy ul. W. Pola w Pile. Środki pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.  
Umowę na dofinansowanie w imieniu władz Powiatu Pilskiego w obecności m.in. Posła RP Grzegorza Piechowiaka, który dostarczy ją bezpośrednio do ministerstwa, podpisał w poniedziałek, 10 września Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski i Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu.  
Budowa hali rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zakończy na początku 2020 r. Całkowita wartość inwestycji to ok. 10 mln 700 tysięcy złotych. Nowa hala będzie miała boisko 50x30 metrów, widownię na blisko 200 osób oraz pełne zaplecze socjalne z szatniami i pokojami dla nauczycieli i trenerów. Projekt zakłada też budowę parkingu, dróg dojazdowych i chodników.   
To doskonała wiadomość przede wszystkim dla uczniów LOMS. Młode siatkarki trenują dzisiaj w sali Zespołu Szkół Gastronomicznych, a siatkarze w sali przy ul. Bydgoskiej w Pile. Z nowej sali gimnastycznej oczywiście będą mogli korzystać także uczniowie I LO. 
Obiekt przewidziany jest do organizowania imprez sportowych w trzech podstawowych dyscyplinach sportowych: siatkówce, koszykówce i piłce ręcznej.

Na ten moment czekano od wielu lat. Ale kończyło się na obietnicach.  
- Niedawno uroczyście otwieraliśmy halę sportową z kompleksem boisk przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej na ulicy Śniadeckich w Pile. Niebawem ruszamy z budową kolejnej hali przy Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej. Inwestycja ma już pełne zabezpieczenie finansowe i została ujęta w planie rozwoju inwestycji o szczególnym znaczeniu dla polskiego sportu. Hala będzie służyć głównie dla celów treningowych. Ale będzie można w niej również rozgrywać zawody ogólnopolskie we wszystkich kategoriach wiekowych oraz centralne rozgrywki II, I, Plus Ligi i Ligi Siatkówki Kobiet seniorów i seniorek. To ważne, bo piłka siatkowa w Pile rozwija  się znakomicie. A jako Powiat Pilski staramy się uczniom zapewnić jak najlepszą bazę mówi Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski.  

Poseł Grzegorz Piechowiak przyznał, że warto korzystać z możliwości finansowych, jakie daje ministerialny fundusz.
- Jest wiele programów, z których można czerpać środki na mniejsze przedsięwzięcia. Niedawno namawiałem do tego nasze stowarzyszenia i na przykład z programu "Mały Klub" skorzystało 17 klubów z powiatu pilskiego, otrzymując łącznie prawie 200 tysięcy złotych – wyjaśnia.
Radości z  kolejnej inwestycji w rozwój bazy sportowej w Pile nie kryje również Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu.
- Od lat jestem związany z koszykówką. Sport jest ważnym elementem rozwoju i edukacji młodego człowieka. Hala przy Pola pozwoli rozwinąć skrzydła młodym siatkarzom, ale również zdolnym zawodnikom innych gier zespołowych. To inwestycja ze wszech miar oczekiwana i potrzebna – komentuje.
- Mamy świetną kadrę trenerską, zdolnych zawodników, siatkówka się rozwija, powstał nowy klub i  Volley Piła i w końcu doczekamy się hali sportowej. Nowa inwestycja da nam większe możliwości treningu i zapewni naszym uczniom ogromny komfort - podsumowuje Grzegorz Witkowski, dyrektor LO MS w Pile.

Obiekt przewidziany jest do organizowania imprez sportowych w trzech podstawowych dyscyplinach sportowych
• Piłka siatkowa
• Piłka ręczna
• Koszykówka
Układ szatni pozwoli na organizowanie zawodów, zajęć wychowania fizycznego, treningów dla grup szkolnych, dodatkowych zajęć zewnętrznych niezależnych poprzez nieodpłatne udostępnianie sal oraz organizację imprez sportowych o zasięgu lokalnym i krajowym.

SZCZEGÓŁY PROJEKTU:
Całość obiektu podzielona jest na główną salę o wymiarach boiska 50 x 30 m z własnym węzłem szatniowo - sanitarnym i pomieszczeniami towarzyszącymi (magazyn sprzętu, pokoje nauczycieli WF). Na piętrze zlokalizowano przestrzeń rekreacyjną z dostępem na trybuny na 192 osoby oraz sanitariaty i pomieszczenia techniczne. Hala sportowa wyposażona będzie we wszelkie instalacje wspomagające (ogrzewanie, oświetlenie, wentylację), sprzęt sportowy, tablicę wyników.

Inwestycja polegać będzie na rozbiórce istniejącego budynku gospodarczego oraz budowie hali sportowej z pomieszczeniami uzupełniającymi. Projektowany obiekt będzie budynkiem II kondygnacyjnym, niepodpiwniczonym. W zakres inwestycji wchodzi zagospodarowanie terenu wokół budowanego obiektu (dojazd, chodniki, mała architektura). Powstaną nowe miejsca parkingowe (37 miejsc dla samochodów osobowych, w tym 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz 2 miejsca dla autobusów).

CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI: 10 785 746,00 złotych
DOFINANSOWNIE: 3 500 000 złotych
 
 
Zapisz się na newsletter