Oddali hołd ofiarom II wojny światowej

Data: 01-09-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Oddali hołd ofiarom II wojny światowej 1 września obchodzimy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pod pomnikiem na pl. Zwycięstwa w Pile w południe odbyły sie uroczystości, podczas których oddano hołd poległym. Ofiary wojny uczczono salwą honorową.

Na uroczystości rocznicowe przybyły delegacje wojskowe, kombatantów, szkół, stowarzyszeń, instytucji i lokalnych władz.
Kwiaty pod pomnikiem złożyli również przedstawiciele władz powiatu pilskiego: Eligusz Komarowski, Starosta Pilski, Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile oraz radni Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe w Radzie Powiatu w Pile: Agnieszka Magnucka, Krzysztof Pabich i Zbigniew Pyziak, radny PS w Radzie Miasta w Pile.
Hołd ofiarom wojny oddali również: Stefan Piechocki, Wicestarosta Pilski i Jerzy Wiesiołek, członek Zarządu Powiatu w Pile.