Policja cieszy się rekordowym zaufaniem

Data: 24-07-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Policja cieszy się rekordowym zaufaniem 24 lipca obchodzone jest Święto Policji. Funkcjonariusze  Komendy Powiatowej Policji w Pile obchodzili je już 20 lipca, w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra”. 104 funkcjonariuszy otrzymało wyróżnienia, nagrody i awanse. Ale warto zaznaczyć, że Policja znalazła się wśród instytucji, które cieszą się największym zaufaniem społeczeństwa, deklaruje je ponad 72 procent Polaków.
Co ważne współpraca między Powiatem Pilskim, a Komendą Powiatową Policji w Pile układa się znakomicie. Robimy wiele wspólnych akcji poprawiających bezpieczeństwo mieszkanców np. znakowanie rowerów. W tym roku padł rekord, w maju pod Starostwem Powiatowym w Pile oznakowano 1005 rowerów. Współorganizujemy akcję nad wodą dla dzieci i młodzieży, jak w czerwcu „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Starosta Pilski Eligiusz Komarowski włącza się także w akcje społeczne organizowane przez pilską komendę: „Seniorze, bądź ostrożny! Wspieramy też Policję sprzętowo, na początku roku przekazaliśmy 70 tys zł na zakup 3 radiowozów. Wszystkiego dobrego z okazji Święta Policji!