Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Spotkanie po latach w Wiktorówku

Data: 23-07-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Spotkanie po latach  w Wiktorówku    To była niecodzienna sentymentalna podróż i niejednemu łza w oku się zakręciła. W sobotę w Wiktorówku, w niewielkiej wsi w gm. Łobżenica, spotkali się obecni i byli mieszkańcy wsi, którzy zawsze chętnie wracają w swoje rodzinne strony.
Jednym z byłych mieszkańców, który właśnie tam się urodził i wychował, jest Kazimierz Wasiak, obecny przewodniczący Rady Powiatu w Pile:
- Oczywiście, nie mogło mnie tego dnia w Wiktorówku zabraknąć. Było bardzo miło, ale również dostojnie. Całość rozpoczęła msza święta sprawowana przez misjonarza z Górki Klasztornej, który również dorastał w Wiktorówku. Wspaniale było spotkać  dawnych przyjaciół, kolegów i znajomych – komentuje przewodniczący  
Mieszkańców odwiedził także starosta pilski Eligiusz Komarowski, który przeżył tutaj niejedne wakacje.  
- W Wiktorówku spędzałem dzieciństwo u swoich dziadków. Zawsze wracam tu z ogromnym sentymentem i niezwykle miło wspominam te chwile. Oczywiście wieś wypiękniała, stała się nowocześniejsza, ale zachowała swój dawny urok - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski
Po oficjalnych uroczystościach mieszkańcy bawili się na wspólnej biesiadzie i wspominali dawne lata. Dobrym pomysłem była wystawa ze starymi i nowymi zdjęciami wsi. Ona najlepiej pokazała, jak mocno Wiktorówko się zmieniło. Biesiadę uatrakcyjniły również  występy artystyczne dzieci z miejscowej Szkoły Podstawowej i pokazy druhów z OSP. Na koniec odbyła się jeszcze zabawa taneczna pod chmurką. Wydarzenie to współfinansował Powiat Pilski.
Zdjęcia: Bożena Rozpłoch i Nasza Łobżenica