Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Powiat wspiera i aktywizuje działkowców

Data: 18-07-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat wspiera i aktywizuje działkowców W Starostwie Powiatowym gościliśmy przedstawicieli trzech Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Pile, które w tym roku obchodzą ważne jubileusze. Ich prezesi otrzymali pamiątkowe dyplomy.    

Starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz członkowie Zarządu Powiatu złożyli najserdeczniejsze życzenia Jolancie Elickiej, prezesowi ROD „Nafta” w Pile, który w tym roku obchodzi jubileusz 55-lecia, Czesławowi Wiśniewskiemu, prezesowi ROD „Za Parkiem” (obchodzi właśnie 65-letni jubileusz) oraz Władysławowi Kowalskiemu, prezesowi ROD „Calineczka”, który istnieje już 55 lat.  
- Gratuluję Państwu pracy na rzecz tak ważnej dla naszego miasta społeczności. Rodzinne Ogrody Działkowe mają w Pile długą tradycję i co ważne przekazywana jest ona młodemu pokoleniu powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
W samej Pile mamy obecnie 22 ogrody działkowe, które skupiają 5200 rodzin.

Powiat Pilski w tym roku wsparł działkowców wyjątkową kwotą 41 tysięcy złotych. Pieniądze  otrzymało łącznie 29 Rodzinnych Ogrodów Działkowych działających w powiecie pilskim.
Dzięki takiej pomocy działkowcy mogą organizować wydarzenia, które integrują całe rodziny.
W minioną sobotę 55-letni jubileusz obchodził ROD „Calineczka”, w skład którego wchodzi 88 ogrodów, a należy do niego ponad 160 osób. W najbliższą sobotę, 21 lipca, świętować będą działkowcy z ROD „Nafta” – (141 ogrodów, zrzesza 191 działkowców), oraz ROD „Za Parkiem” – w skład którego wchodzi aż 261 działek, a jego społeczność liczy blisko 380 osób!
- Jesteśmy wdzięczni Panu Staroście za okazaną pomoc, za to, że wyciągnął do nas pomocną dłoń – dziękowali obecni w Starostwie Powiatowym prezesi ROD w Pile.