Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Planetarium w Pile. Będą kosmiczne wrażenia!

Data: 05-07-2018    Drukuj     Udostępnij

Planetarium w Pile. Będą kosmiczne wrażenia! To będzie niesamowita atrakcja nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dorosłych. Od 12 do 13 lipca w Pile będzie stacjonował Planetobus czyli Mobilne Planetarium z Centrum Nauki  Kopernik. Będzie można podziwiać konstelacje gwiazd, a nawet odwiedzić astronautów w kosmosie... I to wszystko za darmo!

Mobilne planetarium stanie w hali sportowej przy Zespole Szkół Gastronomicznych. Od poniedziałku już można rezerwować wizyty. Moga je odwiedzać uczestnicy grup zorganizowanych, jak osoby indywidualne, rodziny z dziećmi, grupy młodzieży.
Mobilne planetarium to nic innego jak podróżujący Planetobusem duży namiot z dachem w kształcie kopuły. W środku mieści się od 30 do 35 osób.
Dzięki specjalnemu oprogramowaniu na półokrągłym „suficie” widzowie mogą oglądać pokazy astronomiczne prowadzone na żywo przez edukatorów Centrum Nauki Kopernik. Za dnia można zobaczyć niebo pełne gwiazd, poznać najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne, a także odwiedzić Międzynarodową Stację Kosmiczną i dowiedzieć się, co robią na niej astronauci. Wyświetlany w planetarium obraz pozwoli przeżyć loty po całym wszechświecie i podróże w czasie
- To będzie nie tylko świetna rozrywka dla dzieci, młodzieży i dorosłych, ale również fantastyczne doświadczenie o dużym walorze poznawczym, rozbudzające zainteresowania kosmosem, astronomią. Polecam wizytę w planetarium, bo nie często taką atrakcję mamy w Pile mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
I rzeczywiście. Planetobus jeździ po kraju w ramach projektu Nauka dla Ciebie, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W tym roku odwiedzi tylko 20 szkół. Ale jego sprowadzenie nie jest proste, bo oczekuje go wiele placówek szkolnych. Warto zatem podkreślić, że organizatorem jego przyjazdu do Piły jest poseł Marta Kubiak i Starosta Pilski. Co ważne, wstęp jest bezpłatny.
Zdjęcia: Centrum Nauki Kopernik

Mobilne planetarium będzie otwarte:
12 lipca – od godz. 9.00 – 17.00
13 lipca – od godz. 9.00 – 15.00
Miejsce: sala sportowa ZSG przy Sikorskiego 73 w Pile
Rezerwacje:
Tel. 67 212 34 01
Od poniedziałku do środy, w godz. 8.30 – 15.00