Sportowe kluby z powiatu otrzymały wsparcie Ministerstwa

Data: 22-06-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Sportowe kluby z powiatu otrzymały wsparcie Ministerstwa

Dobra wiadomość dotarła z Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej: kilkanaście stowarzyszeń z siedzibą w powiecie pilskim otrzymało dotacje w ramach programu „Klub”. Łączna kwota wsparcia wyniosła – bagatela – 170 tys. złotych! Podczas powiatowego zakończenia roku szkolnego Eligiusz Komarowski – starosta pilski podziękował za wsparcie przy programie posłom na Sejm RP z Piły: – Jak domniemywam, wsparcie ze strony pilskich posłów sprawiło, że po raz pierwszy reprezentacja stowarzyszeń z powiatu była w tym programie tak liczna. To ogromna pomoc dla nich i jednocześnie wielki powód do radości dla powiatu. Wierzę, że pieniądze, jakie otrzymały stowarzyszenia zarówno z programu ministerialnego, jak i z budżetu powiatu pomogą w wychowaniu kolejnych talentów. Przypomnę, że w tym roku powiat pilski zarezerwował w budżecie na sport dzieci i młodzieży rekordową kwotę 680 tysięcy złotych – powiedział Eligiusz Komarowski.

Rządowy Program „KLUB” to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych, celem wspierania rozwoju sportowych talentów. Beneficjentami programu są dzieci i młodzież do 18. roku życia. Dofinansowaniem objęte są: zakup sprzętu sportowego, organizacja obozów oraz wynagrodzenie trenerów.

Pierwsza edycja programu ruszyła w 2016 roku. Na jego realizację Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło kwotę 24 mln zł, co pozwoliło wesprzeć 2151 klubów sportowych ze wszystkich województw. W roku 2017 kwota na realizację programu wzrosła do ponad 37 mln zł, z czego skorzystało 3 352 klubów. W roku 2018 na Rządowy Program KLUB przeznaczono aż 40 mln zł.

Beneficjenci III edycji programu „Klub” z powiatu pilskiego:

Klub Sportowy „GWARDIA” Piła – 15 000 zł

Klub Sportowy „SPORTY WALKI” Piła – 15 000 zł