Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Takie Święto Ryby i Wody tylko w Tarnowie!

Data: 20-06-2018    Drukuj     Udostępnij

Takie Święto Ryby i Wody tylko w Tarnowie! Już po raz piąty w Tarnowie odbyło się Święto Ryby i Wody, organizowane przez Centrum Upowszechniania Kultury i Gminę Szydłowo. Wydarzenie wsparł finansowo Powiat Pilski oraz lokalni przedsiębiorcy. Władze powiatowe reprezentowali: starosta Eligiusz Komarowski, wicestarosta Stefan Piechocki oraz członkowie zarządu – Mirosław Pierko i Jerzy Wiesiołek, władze gminy Szydłowo – wójt Dariusz Chrobak.  

W tym roku aura dopisała, podobnie jak uczestnicy. Atrakcji też nie brakowało i to iście sportowych. W samo południe rozpoczęły się zawody wędkarskie i spływ kajakowy. Niebawem  ruszył rajd rowerowy trasą Tarnowo- Czapla-Czechyń-Płytnica-Zabrodzie-Tarnowo. Jego uczestnicy przejechali około 30 kilometrów.

Godzinę później już wypełniła się scena. Jako pierwszy zaprezentował się Pilski Teatr Tańca ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, po nim wystąpił Szymon Stróżyński z Młodzieżowego Domu Kultury w Pile. Tę cześć występów zakończył pokaz akrobatyczny Aliny Kluk i Marty Ślebiody. Uczestnicy festynu mogli w tym czasie powalczyć w siłowaniu na rękę albo wziąć udział w biegu krajoznawczym na 5 km. Zgłosiło się 30 chętnych.  

Podczas festynu były też konkursy dla dzieci i dorosłych zorganizowane przez Nadnotecką Grupę Rybacką i darmowy poczęstunek. Były tez fantastyczne nagrody do wygrania.
W tym roku po raz pierwszy zorganizowano konkurs łapania rybek – niespodzianek, przeznaczony dla najmłodszych. Główne trofeum - wędzonego jesiotra - ufundowali państwo Bogdan, właściciele Gospodarstwa Rybackiego „Tarnowo”.
Do wygrania były również obiady ufundowane przez Ziemowita Pirtania, właściciela Gospodarstwa Rybackiego ”Pstrąg Tarnowo”, oraz obiad dla 4 osób, ufundowany przez Eligiusza Komarowskiego, tym razem jako prezesa Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe w Pile. Z kolei Gospodarstwo Agroturystyczne „Kozia Baba” ufundowało kurs nauki jazdy konnej.
Wieczorem odbyły się koncerty.  Zabawa pod chmurką trwała do późnych godzin nocnych.

Trzeba przyznać, że tegoroczne Święto Ryby i Wody było przygotowane z dużym rozmachem.
- Wszystkim osobom, które włączyły się w organizację tego wydarzenia i wsparły je finansowo i rzeczowo należą się ogromne gratulacje. To jest wspaniałe wydarzenie, które stało się już wizytówką gminy Szydłowo - podsumował starosta pilski Eligiusz Komarowski.