Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

W Chlebnie mieszkańcy domów pomocy społecznej witali lato

Data: 20-06-2018    Drukuj     Udostępnij

W Chlebnie mieszkańcy domów pomocy społecznej witali lato Zgodnie z wieloletnią już tradycją, na powitanie lata, w Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie (gmina Łobżenica) odbyły się „Świętojanki”, organizowane dla mieszkańców wszystkich domów pomocy społecznej z powiatu pilskiego.  
 
W tegorocznym programie festynu rekreacyjno – integracyjnego znalazł się konkurs na najpiękniejszy wianek, przegląd piosenki letniej, szukanie kwiatu paproci, puszczanie wianków na rzece Lubczy oraz zabawa taneczna dla uczestników. W konkursie na najpiękniejszy wianek świętojański pierwsze miejsce zajął DPS w Pile, drugą lokatę zdobył WTZ w Liszkowie, a trzecią DPS Dębno. 
 
Uczestników festynu odwiedzili również przedstawiciele władz powiatowych: radna Zdzisława Bosak-Kawa oraz Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu, który uroczyście otworzył to spotkanie. Pochwalił też organizacje takich imprez.  
 – To była bardzo sympatyczna zabawa, która ma już bogatą historię. Udała się pogoda, a to bardzo ważne. Uczestnicy imprezy wspaniale się zintegrowali. Zresztą trzeba dodać, że mieszkańcy domów pomocy społecznej z naszego powiatu znają się nie od dziś. Każdy Dom ma swoje imprezy, zaprasza na nie pozostałych, dzięki czemu zawiązują się przyjaźnie. Nie trzeba być spostrzegawczym, żeby zauważyć, jak bardzo mieszkańcy DPS takich spotkań potrzebują – powiedział przewodniczący Rady Powiatu w Pile Kazimierz Wasiak.
 
Dom  Pomocy Społecznej w Chlebnie położony jest w urokliwym, zabytkowym parku. Na stałe przebywa w nim 80 kobiet. Wyposażenie Domu  oraz funkcjonujące centrum rehabilitacji wraz z atrakcyjnym otoczeniem daje wspaniałe możliwości zamieszkiwania i prowadzenia rehabilitacji.