Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Udany start na mistrzostwach Polski. Uczestnicy podziękowali za wsparcie Zarządowi Powiatu

Data: 14-06-2018    Drukuj     Udostępnij

Udany start na mistrzostwach Polski. Uczestnicy podziękowali za wsparcie Zarządowi  Powiatu Reprezentacja naszego regionu w składzie: Jolanta Polak, Dominik Leszczyński, Mateusz Bezulski, Mariusz Szymowski i Piotr Góralczyk brała udział w XXV  Mistrzostwach Polski w lekkiej Atletyce – Sprawni Razem, zorganizowanych na obiektach krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Nasi sportowcy spisali się znakomicie. Pobili rekordy życiowe, zdobyli punkty do klasyfikacji generalnej województw oraz dwa brązowe medale.
 
Atmosfera na stadionie była wspaniała, a zawody przebiegały w duchu fair play. Zawodnikom serdecznie gratulujemy sukcesów! Dodajmy, że patronat nad reprezentacją objął Eligiusz Komarowski, starosta pilski. W środę, 13 czerwca młodzi sportowcy oraz ich opiekunowie Aleksandra Błażejewska i Andrzej Iwaszko osobiście podziękowali staroście pilskiemu Eligiuszowi Komarowskiemu i całemu Zarządowi Powiatu Pilskiego za wsparcie. 
- Jeżeli chodzi o osiągnięcia sportowe to przywieźliśmy dwa brązowe medale. Jeden zdobyła Jolanta Polak w biegu na 100 metrów. To zawsze mocno obsadzona konkurencja, bardzo Ci dziewczyno dziękuję. Drugi medal, w skoku wzwyż, zdobył Mariusz Szymowski, uczeń Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Pile. Pozostali nasi zawodnicy zajęli dalsze miejsca, ale wszyscy ukończyli swoje konkurencje – powiedziała Aleksandra Błażejewska, prezes Nadnoteckiego Stowarzyszenia Sportowego Sprawni Razem.  

Starosta pilski Eligiusz Komarowski podsumował:
- Sukces jest ważny, a medal to powód do dodatkowej radości. Ale jeszcze ważniejszy jest udział w zawodach, bo są one okazją do pozytywnej rywalizacji, integracji i dobrej zabawy. Gratuluję Pani organizacji tego wyjazdu, bo to Pani charyzmatyczność, upór i konsekwencja doprowadziły do tego, że młodzież wyjechała. Natomiast jeśli my - Zarząd Powiatu - mogliśmy przyłożyć małą cegiełkę do tego, to jest nam niezmiernie miło. I jeszcze raz wam wszystkim gratulujemy.  

Gratulacje zawodnikom i organizatorom złożyli wszyscy członkowie Zarządu Powiatu. Na spotkaniu obecni byli jeszcze: Stefan Piechocki, wicestarosta pilski, Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu oraz Mirosław Pierko i Jerzy Wiesiołek.   
Oto szczegółowe wyniki zmagań naszych zawodników:
Jolanta Polak (WSCEiT Stara Łubianka):
- pchnięcie kulą 5 miejsce
- bieg na 100m 3 miejsce
Dominik Leszczyński (WSCEiT Stara Łubianka):
- bieg na 400m 6 miejsce
- bieg 800m 4 miejsce
Mateusz Bezulski (OSW Jastrowie):
- pchnięcie kulą 8 miejsce
- bieg na 1500m 12 miejsce
Mariusz Szymowski (OSW Piła):
- skok wzwyż 3 miejsce
- skok w dal 9 miejsce